Praktyki i staże

Programy praktyk i staży w Polpharmie dedykowane są studentom i absolwentom uczelni wyższych, którzy w trakcie kilku miesięcy mają szansę zdobyć cenne doświadczenie i w ten sposób zainicjować swoją karierę zawodową.

Kogo szukamy?

Studentów ostatnich lat i absolwentów uczelni wyższych, którzy chcą wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą podczas studiów.

Co oferujemy?

Praktyki studenckie 

Oferujemy możliwość odbycia obowiązkowych praktyk studenckich w takich działach jak: produkcja, biotechnologia, badania i rozwój, działy inżynieryjne, marketing, HR, dział prawny, PR, sprzedaż, finanse, rachunkowość i inne. Istnieje możliwość odbycia praktyk studenckich we wszystkich naszych lokalizacjach, czyli w Gdańsku, Starogardzie Gdańskim, Warszawie, Duchnicach, Sieradzu i Nowej Dębie.

Staże indywidualne

Informacje o aktualnych rekrutacjach na staże na bieżąco pojawiają się na naszej stronie internetowej, w zakładce Kariera.

Programy stażowe
  • Polpharma od paru lat aktywnie uczestniczy w prestiżowym programie stażowym „Program Kariera” organizowanym przez Polską Radę Biznesu. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.programkariera.pl
  • Od wielu lat organizujemy Akademię Polpharmy – program 7 miesięcznych staży dla absolwentów: chemii, farmacji, biotechnologii, medycyny i innych nauk pokrewnych. Więcej informacji znajduje się w zakładce Akademia Polpharmy

Jak wygląda proces selekcji?

Analiza i rozpatrzenie aplikacji

Coraz częściej profesjonaliści zajmujący się rekrutacją czy zarządzaniem zasobami ludzkimi podkreślają rolę personal brandingu jako inwestycji w swoją osobistą markę. Weź pod uwagę, że Twoje CV jest Twoją wizytówką i pierwszym elementem, który powinien przyciągnąć uwagę rekrutera. Jeżeli zlekceważysz ten aspekt, to Twoje CV może zginąć w gąszczu przesłanych aplikacji, a Ty stracisz szansę zaprezentowania się w trakcie bezpośredniego spotkania.

Poniższe 5 kroków prezentuje obszary, na których warto się skupić, aby zabłysnąć w swoim CV.

  1. Właściwa forma – zawartość merytoryczna jest najważniejsza, ale pamiętaj, że estetyczny dokument łatwiej i chętniej się czyta. Zadbaj o to, aby forma graficzna Twojego CV była przejrzysta i podkreślała Twoje mocne strony, a zdjęcie było aktualne i dobrej jakości. Upewnij się, że Twoja twarz zajmuje co najmniej 60% obrazu, a strój i poza są formalne. Zadbaj o jednolite tło i oczywiście nie zapomnij o uśmiechu!
  2. Podaj aktualne dane kontaktowe – w tej sekcji powinno znaleźć się Twoje imię i nazwisko, adres korespondencyjny i e-mail oraz telefon kontaktowy. Nie musisz tutaj dawać informacji o swojej płci, dacie i miejscu urodzenia oraz stanie cywilnym.
  3. Pochwal się swoim wykształceniem – umieść daty rozpoczęcia i zakończenia nauki, nazwy uczelni i kierunków wraz z informacją o uzyskanych tytułach, zaczynając od tych najświeższych. Jeśli masz wyższe wykształcenie, nie musisz już wspominać o poprzednich etapach edukacji.
  4. Szczegółowo opisz swoje doświadczenie – podaj je chronologicznie, u góry sytuując to najbardziej aktualne. W tej sekcji obowiązkowo umieść takie dane jak data rozpoczęcia i zakończenia pracy, nazwę pracodawcy oraz obejmowane przez Ciebie stanowiska. Następnie opisz, co należało do Twoich obowiązków, jakie umiejętności zdobyłeś oraz pochwal się swoimi największymi osiągnięciami. Wykorzystaj te elementy do zaprezentowania swojej wartości dla przyszłego pracodawcy.
  5. Wskaż swoje kluczowe umiejętności – zabłyśnij znajomością języków i swoimi unikalnymi kwalifikacjami – niech Cię wyróżnią i pokażą, że masz szerokie horyzonty i chętnie się dokształcasz. Podaj poziom znajomości języków obcych, opisz kursy, w których uczestniczyłeś, i wypisz specyficzne uprawnienia. Tutaj możesz również (ale nie musisz!) pochwalić się swoimi zainteresowaniami.

W stopce CV dodaj klauzulę, która pozwala na przetwarzanie Twoich danych osobowych na potrzeby rekrutacji.

Testy online

Osoby pozytywnie ocenione na podstawie analizy dokumentów aplikacyjnych zostają zaproszone do wypełnienia testów kwalifikacyjnych w formie online. Testy sprawdzają umiejętności szybkiego uczenia się, analitycznego myślenia, a także badają styl zachowania w pracy. Każda z osób, które wypełnią testy otrzymuje indywidualny raport z informacją zwrotną – która, jesteśmy przekonani, jest cenną wskazówką dla ich dalszego rozwoju osobistego.

Rozmowy kwalifikacyjne

Rozmowa rekrutacyjna to nic strasznego, ale warto się do niej odpowiednio przygotować, ponieważ od niej w dużej mierze zależy Twój sukces.

Zapoznaj się ze wskazówkami, które pomogą odnieść sukces w procesie rekrutacyjnym:

  • przeczytaj jeszcze raz ogłoszenie, na które odpowiedziałeś, przypomnij sobie zakres obowiązków oraz stawiane wymagania i jeszcze raz spróbuj dopasować do nich swoje doświadczenie, wiedzę i umiejętności;
  • zapoznaj się z informacjami o firmie, do której aplikujesz – odwiedź stronę internetową, zobacz, w jakiej działa branży i jakie produkty lub usługi oferuje;
  • przypomnij sobie ciekawe projekty, zadania i sukcesy, którymi możesz się pochwalić – o takie rzeczy może zapytać rekruter;
  • bądź przygotowany na pytanie dotyczące oczekiwań finansowych oraz terminu, w którym możesz rozpocząć współpracę z nowym pracodawcą;
  • pomyśl o pytaniach, które chciałbyś zadać przyszłemu pracodawcy – rozmowa rekrutacyjna to doskonały moment, aby poznać kulturę organizacyjną, ludzi oraz dowiedzieć się więcej o stanowisku, na które aplikujesz;
  • zadbaj o odpowiedni wygląd – zawsze musisz wyglądać schludnie, ale możesz dostosować swój ubiór do specyfiki potencjalnego pracodawcy. Organizacje finansowe będą wymagały stroju dużo bardziej formalnego niż agencja reklamowa. Zawsze dobrze zachować umiar w makijażu czy użytych perfumach. Zwróć uwagę na długość spódnicy czy nogawek spodni;
  • pamiętaj, aby zaplanować logistykę tak, aby dotrzeć na spotkanie na czas;
  • na rozmowie nawet zdenerwowany bądź sobą – doświadczony rekruter zauważy nawet delikatne ubarwienia.

Jesteś zainteresowany możliwością odbycia obowiązkowych praktyk lub stażu w Polpharmie? Zaaplikuj i bądź na bieżąco z naszymi ofertami!

APLIKUJ

 

Zobacz wypowiedzi naszych stażystów

[wypowiedzi_stazystow]