Powrót

Zakłady Produkcyjne

Jesteśmy największym polskim producentem markowych leków generycznych. Wytwarzamy leki dostępne na receptę i w lecznictwie zamkniętym,  preparaty OTC (dostępne bez recepty) oraz suplementy diety i wyroby medyczne. Naszą domeną są leki kardiologiczne, gastroenterologiczne, neurologiczne, pulmonologiczne, przeciwinfekcyjne, dermatologiczne i okulistyczne.

Grupa Polpharma i spółka stowarzyszona posiada 7 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce, Rosji i Kazachstanie. W Polsce ośrodki produkcyjne Grupy zlokalizowane w Starogardzie Gdańskim, Duchnicach, Sieradzu, Nowej Dębie i Warszawie.

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA w Starogardzie Gdańskim należą do największych i najnowocześniejszych fabryk farmaceutycznych w Europie. Roczne możliwości produkcyjne zakładu to 5 miliardów jednostek leków w formie stałej (tabletki, kapsułki) i 190 mln  w formie płynnej (preparaty do iniekcji w opakowaniach polietylenowych i ampułkach szklanych, a także płyny infuzyjne oraz płyny do stosowania zewnętrznego).

Oddział Produkcyjny Polpharma SA w Duchnicach koło Warszawy specjalizuje się w produkcji antybiotyków. Wytwarza cefalosporyny I, II i III generacji – formy iniekcyjne i doustne, w dawkach dla dzieci i dorosłych. Rocznie linie zakładu opuszcza 12 mln fiolek i 60 mln tabletek.

Oddział Produkcyjny Polpharma SA w Nowej Dębie specjalizuje się w wytwarzaniu kontraktowym suchych postaci leków i suplementów diety tj. tabletek i kapsułek twardych. Oferta Oddziału obejmuje pełny zakres wytwarzania, od kwalifikacji i zakupu materiałów wyjściowych oraz opakowaniowych, aż po badania gotowego produktu ze zwolnieniem do obrotu włącznie.

Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. w Warszawie to posiadające ponad 180 lat tradycji przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji płynnych form leków. W postaci sterylnej wytwarza krople do oczu oraz preparaty do iniekcji -  ampułki szklane, fiolki, ampułkostrzykawki. Produkty niesterylne to m.in. krople i żele do nosa. Roczne zdolności produkcyjne zakładu to 200 mln jednostek form leków.

Zakład produkcyjny Medana Pharma SA w Sieradzu jest jednym z liderów w produkcji leków pediatrycznych, preparatów witaminowych i suplementów diety.  Możliwości produkcyjne Medany wynoszą 600 mln kapsułek żelatynowych miękkich, ponad 800 mln tabletek zwykłych i powlekanych, 25 mln opakowań form płynnych o różnych pojemnościach oraz 7,5 mln tubek żeli.