Powrót

Leki biologiczne

Leki biologiczne, dzięki wysokiej skuteczności oraz profilowi bezpieczeństwa, są przyszłością współczesnej farmakoterapii zwłaszcza w leczeniu chorób takich jak nowotwory czy schorzenia o podłożu immunologicznym (reumatoidalne zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane). Niestety, ze względu na swoją wysoką cenę dla wielu pacjentów pozostają niedostępne. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozwój leków biopodobnych, chcąc zaoferować pacjentom tańszą alternatywę i umożliwić szerszy dostęp do skutecznego leczenia.

W tym celu powołaliśmy specjalną Jednostkę Biznesową Polpharma Biologics i wybudowaliśmy nowoczesne centrum biotechnologiczne w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. To największy tego typu obiekt w Polsce i szansa rozwoju dla najzdolniejszych młodych naukowców, którzy mają możliwość pracy z doświadczonymi ekspertami z branży biotechnologicznej.  

Centrum biologiczne o powierzchni 2 600 m2 obejmuje laboratoria rozwojowe oraz instalacje do produkcji leków biologicznych w standardzie GMP (Good Manufacturing Practice – Dobra Praktyka Wytwarzania). Zatrudnia już 40 wysokiej klasy specjalistów i dalej intensywnie się rozwija.

Więcej na www.polpharmabiologics.com

Zapraszamy do obejrzenia filmu poświęconemu działalności Polpharma Biologics: