Powrót

Oddział Produkcyjny w Nowej Dębie

Oddział Produkcyjny w Nowej Dębie

Grupa Polpharma posiada 7 zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji oraz Kazachstanie oraz 6 ośrodków badań i rozwoju. W Polsce produkty wytwarzane są w Zakładach Farmaceutycznych Polpharma SA w Starogardzie Gdańskim oraz w oddziałach produkcyjnych w Duchnicach koło Warszawy i Nowej Dębie, a także w Polfie Warszawa i Medanie w Sieradzu.

Oddział Produkcyjny Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA w Nowej Dębie jest najmłodszą fabryką przemysłu farmaceutycznego na Podkarpaciu. Mieści się na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan i jest największym zakładem w podstrefie Nowa Dęba.

Sanfarm, bo tak brzmiała pierwotna nazwa spółki, został założony w 1999 roku przez Polfę Warszawa S.A. W efekcie prywatyzacji w 2012 roku zakład zmienił model biznesowy i wszedł w skład Grupy Polpharma jako oddział produkcyjny.

Odział spełnia standardy GMP i HACCP. Jego zdolności produkcyjne to ponad 2 mld tabletek, tabletek powlekanych i kapsułek rocznie. Odział zatrudnia ponad 150 specjalistów. Średnia wieku pracowników to 35 lat, a większość z nich posiada wykształcenie wyższe.

W Nowej Dębie wytwarzane są produkty różnych kontrahentów, w szczególności produkty z  portfolio Polfy Warszawa, takie jak Acard®, Allertec® , Laremid®, Lipancrea® 8000. Oddział świadczy także usługi w produkcji kontraktowej zarówno dla podmiotów z Grupy Polpharma, jak również dla klientów zewnętrznych.

Produkcja realizowana jest w nowoczesnych, a jednocześnie najpopularniejszych technologiach farmaceutycznych. W procesie produkcyjnym stosowane są najnowsze osiągnięcia techniczne i technologiczne. Produkcja jest ekologicznie bardzo czysta, prawie bezodpadowa.

Władze oddziału

Dyrektor Oddziału

Paweł Walko 

Kontakt

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA

Oddział Produkcyjny w Nowej Dębie

39-460 Nowa Dęba

e-mail: sekretariatnd@polpharma.com

NIP: 592-02-02-822 Regon: 19092936900050

KRS: 0000127044, Sąd Rejonowy w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Kapitał zakładowy: 100 207 830 PLN (wpłacony w całości)

Telefony kontaktowe:

tel: +48 15 846 54 00