Powrót

Historia

  • 2016

    Grupa Polpharma przejęła holenderską spółkę biotechnologiczną Bioceros

  • 2015

    Polpharma świętuje 80-lecie istnienia. Z tej okazji organizuje sztafetę Polrun

  • 2014

    Polpharma zakończyła II etap budowy centrum badań i rozwoju Polpharma Biologics w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

    Polpharma opublikowała pierwszy raport społeczny wydany  według wytycznych Global Reporting Initiative (GRI). Raport obejmuje dane od 2011 roku do połowy 2013 roku dla spółek Polpharma SA wraz z oddziałem w Duchnicach oraz Polpharma Biuro Handlowe.

    Polpharma nawiązała strategiczną współpracę joint venture w dziedzinie biotechnologii z niemiecką spółką Neuraxpharm.

  • 2013

    Powołane zostaje przedstawicielstwo w Wietnamie.

    Spółka Sanfarm działająca w Tarnobrzeskiej Strefie Ekonomicznej stała się częścią Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA. W wyniku połączenia obu spółek powołano Oddział Produkcyjny Polpharmy w Nowej Dębie, który będzie realizował zadania w zakresie produkcji farmaceutycznej, zarówno dla firm należących do Grupy Polpharma, jak też podmiotów zewnętrznych.

  • 2012

    Polpharma nabyła większościowy pakiet akcji Polfy Warszawa S.A.

    Otwarto pierwsze pracownie centrum biotechnologii w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym

    Powstają dwa nowe przedstawicielstwa – w Bułgarii i Czechach.

  • 2011

    Do Grupy Polpharma wszedł największy producent leków w Kazachstanie – spółka Chimpharm (Santo)

  • 2010

    Polpharma przejęła od firmy Bioton portfel antybiotyków i oddział produkcyjny w Duchnicach

  • 2009

    Polpharma z sukcesem przechodzi inspekcję amerykańskiego Urzędu ds. Żywności i Leków (FDA). Dzięki temu substancje farmaceutyczne produkowane przez firmę mogą być sprzedawane na wysoko rozwiniętym rynku USA.

    Powstają 2 nowe przedstawicielstwa – w Azerbejdżanie i Uzbekistanie.

  • 2007

    Polpharma otrzymuje certyfikaty ISO 14001 w dziedzinie ochrony środowiska oraz OHSAS 18001 w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

    Polpharma rozpoczyna strategiczną współpracę z Akrihinem, jedną z największych rosyjskich firm farmaceutycznych.

    Firma otwiera samodzielne przedstawicielstwo na Białorusi. Wcześniej ten kraj był obsługiwany przez przedstawicielstwo na Litwie.

    Powstaje przedstawicielstwo w Kazachstanie.

  • 2006

    16 maja, jeden dzień po wygaśnięciu ochrony patentowej, na rynku angielskim pojawiają się pierwsze opakowania leku Sumatryptan, produkowanego w Polpharmie. Jest to pierwszy produkt, na który licencja została sprzedana firmom zewnętrznym w formie tzw. out-licensingu.

    Biuro Handlowe Polpharma przenosi się do nowej siedziby przy ulicy Bobrowieckiej 6.

  • 2005

    Polpharma oddaje do eksploatacji nowe centrum szkoleniowo-administracyjne w Starogardzie Gdańskim, co znacznie poszerza możliwości firmy w zakresie organizacji szkoleń oraz spotkań dla klientów i gości.

    Firma rozpoczyna produkcję w nowym budynku ampułkarni. Roczne zdolności produkcyjne obiektu wynoszą do 50 mln ampułek szklanych. Obiekt został zaprojektowany i wykonany zgodnie z wymaganiami cGMP dla produkcji sterylnej.

  • 2004

    Firma otwiera kolejny nowy obiekt – Centrum Logistyczne. Budynek spełnia wymogi Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (Good Distribution Practice - GDP) w zakresie magazynowania produktów farmaceutycznych.

    Firma otrzymuje tzw. Pozwolenie zintegrowane. Jest ono rezultatem dostosowania wszystkich procesów produkcyjnych do wymogów określonych w Dyrektywie Rady Unii Europejskiej w sprawie zintegrowanego zapobiegania i ograniczania zanieczyszczeń (tzw. Dyrektywa IPPC – Integrated Pollution Prevention and Control).

    Polpharma kończy budowę i oddaje do eksploatacji nowoczesny budynek Centrum Badawczo-Rozwojowego i Laboratorium Kontroli Jakości. Obiekt spełnia wymogi Dobrej Praktyki Laboratoryjnej (Good Laboratory Practice – GLP). Jest to jeden z największych ośrodków tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej.

  • 2003

    Firma wdraża spójną i nowoczesną identyfikację wizualną dla opakowań leków na receptę.

  • 2002

    Rozpoczyna się Ogólnopolski Program Prewencji Choroby Wieńcowej Polscreen. Jest to największe badanie populacyjne na świecie, opracowane przez Komisję Profilaktyki Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i realizowane z grantu naukowego Polpharmy w latach 2002-2005.

    Od grudnia Polpharma posługuje się nowym logo.

  • 2001

    Powstaje Biuro Handlowe w Warszawie z dynamiczną i nowoczesną strukturą marketingu i sprzedaży. Biuro ma swą siedzibę przy ul. Sapieżyńskiej.

    Po raz pierwszy na ekranach telewizyjnych pojawia się reklama Etopiryny. Od tego czasu ten lek od bólu głowy kojarzy się nieodłącznie z Goździkową.

    Polpharma zakłada Fundację na Rzecz Wspierania Rozwoju Polskiej Farmacji i Medycyny, która corocznie ogłasza konkurs na najlepsze projekty badawcze.

    Firma otwiera przedstawicielstwo w Moskwie obsługujące Federację Rosyjską oraz Republiki Azjatyckie byłego Związku Radzieckiego. Powołuje również przedstawicielstwo na Ukrainie.

  • 2000

    20 lipca zaczyna się nowy rozdział w historii Polpharmy. Firma zostaje sprywatyzowana w oparciu o całkowicie polski kapitał. Większość akcji Spółki staje się własnością konsorcjum Spectra Management i Prokom Investments. Jest to początek restrukturyzacji, głębokich przemian i znaczących inwestycji w rozwój firmy.

    Na Litwie powstaje pierwsze przedstawicielstwo Polpharmy.

  • 1998

    Polpharma rozpoczyna budowę nowego budynku do produkcji stałych form leków. Obiekt, który powstaje w wyniku prac międzynarodowej ekipy, to jedna z najnowocześniejszych fabryk farmaceutycznych w Europie.

  • 1995

    Firma rozpoczyna działalność jako Jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa i powraca do historycznej nazwy „Polpharma”.

  • 1980

    Firma zatrudnia ponad 3000 pracowników. Eksport substancji farmaceutycznych i leków stanowi ok. 50% sprzedaży firmy. Produkty starogardzkiej „Polfy” trafiają do 60 krajów na wszystkich kontynentach.

  • 1970

    Firma rozwija i unowocześnia swoją infrastrukturę.

  • 1960

    Rozwija się produkcja substancji, a w ślad za tym produkcja form gotowych: tabletek i leków ampułkowanych.

    Intensywnie rozwija się Zakładowe Laboratorium Badawcze (ZLB).

  • 1959

    Przedsiębiorstwo wchodzi w skład Zjednoczenia Przemysłu Farmaceutycznego „Polfa”.

  • 1951

    Fabryka zmienia nazwę na „Starogardzkie Zakłady Farmaceutyczne”.

    Firma uruchamia produkcję sulfatiazolu – poszukiwanego w lecznictwie leku działającego bakteriostatycznie.

  • 1945

    Polpharma zostaje znacjonalizowana. Na czele zakładu stają dwaj chemicy – Zygmunt Gmaj i Jerzy Sumczyński.

  • 1935

    W Starogardzie Gdańskim powstaje Polska Fabryka Chemiczno-Farmaceutyczna "Polpharma".